''Hej kolęda, kolęda...'' szkolni artyści śpiewają i grają na Świątecznej Estradzie

Utalentowani wokalnie uczniowie naszej szkoły wystąpili licznie 15 grudnia na scenie Gminnego Ośrodka Kultury biorąc udział w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek.

Wśród 54 wykonawców z wszystkich miejscowości gminy Buczkowice, nasi uczniowie zaprezentowali się w występach solowych, duetach wokalno- instrumentalnych oraz zespołach prezentując bogactwo polskich kolęd i pastorałek.

Konkursowe Jury doceniło poziom artystyczny wykonań oraz pielęgnowanie tradycji kolędowania przyznając zaszczytne tytuły Laureata Konkursu we wszystkich kategoriach wiekowych i wykonawczych.
Wyróżnieni soliści:
Szkoła Podstawowa: -Paweł Piela klasa 3A- I miejsce
                                           - Anna ZąbekZuzanna Kwaśny klasa 3D - II miejsce ex aequo
                                           - Martyna Bojczuk klasa 3C- III miejsce
                                           - Hanna Dendura klasa 4A- I miejsce
Gimnazjum: - Aleksandra Chrapczyńska, Marta Broniszewska klasa 2A-I miejsce ex aequo
                          - Filip Buława klasa 1A- III miejsce
                          - Alicja Repak klasa 1A- wyróżnienie
Zespoły wokalno- instrumentalne: - COPERNICUS-I miejsce: Daria Moczek, Dominika Wójcik, Kinga Baron, Jakub Marczewski, Wiktor Bień
                                                                         - BUCZYNA - III miejsce

Zdobywcy I-ych miejsc oraz Zespół Regionalny BUCZYNA wystąpili wraz z innymi wyróżnionymi na uroczystym podsumowaniu Konkursu, które odbyło się 18 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury, jeszcze raz prezentując swoje wykonania przed licznie zgromadzoną publicznością.
Wszystkim uczestnikom Konkursu dziękujemy za wiele muzycznych wrażeń i wzruszeń, których dostarczyli swoimi wykonaniami i życzymy kolejnych udanych występów, a wyróżnionym składamy serdeczne gratulacje!!!

Anna Kasińska, Anna Syty